Нормализиран сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово

Сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово вечерва е нормализиран, соопшти Автомотосојузот на Македонија.Поради сообраќајна несреќа, сообраќајот на овој патен правец беше најпрво прекинат во двата правца, од 15.40 часот, а од 19 часот се одвиваше со наизменично пропуштање на возилата.Според информациите на СВР Тетово, пред 16 часот патничко моторно возило мерцедес со тетовски регистарски ознаки управувано од Ј.Џ (46) од Голема Речица се судрило со товарно возило МАН управувано од М.Б (43) од село Челопек. Покрај возачот на мерцедесот, во несреќата се повредени и неговата сопруга Е.Џ (36) и четири деца кои биле во автомобилот. Тие се префрлени на скопските клиники.
| | веќе видена | слични
4 копии

Четириесет годишен пешак е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера. Од полицијата информираат дека вчеравечер околу 19 часот и 20 минути, на регионалниот пат Јажинце-Тетово, во Џепчиште, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале возило „Опел вектра“ со тетовски регистерски таблици, што го управувал 19- годишниот тетовец К.Т. и пешак Н.А.( 40 ) од Џепчиште. -Повредениот пешак со друго возило пренесен е во тетовската клиничка болница и по укажаната помош, пуштен е на домашно лекување, додека возачот прво го напуштил местото на несреќата, но подоцна самиот се пријавил во тетовската Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај, информираат од СВР Тетово. Извршен е увид и според првичните сознанија, причина е вршење дејствие на пат.
| | веќе видена | слични
2 копии

21-годишен жител на кумановското село Ваксинце е тешко повреден откако со својот автомобил во понеделникото излетал од регионалниот пат Липково-Куманово на местото викано Оризарска чешма. Од полицијата информираат дека А.И. управувајќи автомобил „ауди“, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрво. Возачот бил пренесен во кумановската болница од каде по барање на родителите е препратен во Ургентниот центар во Скопје каде му се констатирани тешки повреди. Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.
| | веќе видена | слични
7 копии

Дваесет и едно годишниот А.И. од село Ваксинце е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера на регионалниот пат село Липково-Куманово. Од полицијата информираат дека А.И. управувајќи автомобил „Ауди“, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрво. Возачот бил пренесен во кумановската болница од каде по барање на родителите е препратен во Ургентниот центар во Скопје каде му се констатирани тешки повреди.
| | веќе видена | слични
2 копии

Од полицијата информираат дека А.И. управувајќи автомобил „Ауди“, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрво. Возачот бил пренесен во кумановската болница од каде по барање на родителите е препратен во Ургентниот центар во Скопје каде му се констатирани тешки повреди. Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.
| | веќе видена | слични

Во незгодата на лице место починал возачот С.Т., а смртта е констатирана од страна на лекар од итна медицинска помош. По наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот Б.Г. (фрактура на нос и потрес на мозок), кој е пренесен и задржан на лекување во Медицински центар Битола и 11 годишно дете од с.Граешница-Битола (потрес на мозок и исеченици на главата), а додека со телесни повреди се здобиле Ф.Т.(59) од с.Граешница и 7 годишно дете од истото село. Увид на лице место извршила екипа од СВР-Битола.
| | веќе видена | слични

Дваесет и осумгодишен маж загина во сообраќајна несреќа во Прилеп. Тој изгубил контрола над возилото и удрил во бетонски ѕид, го срушил ѕидот и влегол во двор на куќа, по што удрил во паркирано возило „дачија дастер“, при што починал на лице место, информираат од МВР. Смртта била констатирана од екипа на итната медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција. Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица -Прилеп.
| | веќе видена | слични
5 копии

Две лица се повредени, од кои една жена тешко, во сообраќајна несреќа која вчера во 21.40 часот се случила на улицата „Ресенска“ во Скопје. Во сообраќајна незгода учествувале возило „Смарт“ со скопски регистарски ознаки управувано од М.Т. и возило „БМВ“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Ш.М.(22) од с.Арачиново. -Во незгодата М.Т. се здобила со тешки телесни повреди констатирани од лекар од Градска општа болница „8-ми Септември“, истата е во животна опасност, а додека Ш.М. се здобил со телесни повреди и е задржан на лекување, информираат од полицијата. Увид на лице место извршила екипа од СВР-Скопје.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во сообраќајна незгода учествувале возило „Смарт“ со скопски регистарски ознаки управувано од М.Т. и возило „БМВ“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Ш.М.(22) од с.Арачиново. -Во незгодата М.Т. се здобила со тешки телесни повреди констатирани од лекар од Градска општа болница „8-ми Септември“, истата е во животна опасност, а додека Ш.М. се здобил со телесни повреди и е задржан на лекување, информираат од полицијата. Увид на лице место извршила екипа од СВР-Скопје.
| | веќе видена | слични

Триесет и петгодишен маж почина, а две лица, меѓу кои и 11-годишно дете, се здобиле со тешки телесни повреди во сообраќајка што се случи на магистралниот пат Битола-Прилеп. Во несреќата учевствувале „голф“ со прилепски регистарски ознаки управуван од Г.Б.(31) од Прилеп, возило „голф“ со битолски регистарски ознаки управувано од С.Т.(35) од с.Граешница-Битола и возило „ауди А3“ со битолски регистарски ознаки управувано од Т.В.(19) од Битола. Во незгодата на лице место починал возачот С.Т., а смртта е констатирана од страна на лекар од итна медицинска помош. По наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот Б.Г. (фрактура на нос и потрес на мозок), кој е пренесен и задржан на лекување во Медицински центар Битола, и 11-годишно дете од с.Граешница-Битола (потрес на мозок и исеченици на главата), додека со телесни повреди се здобиле Ф.Т.(59) од с.Граешница и 7-годишно дете од истото село. Увид на лице место извршила екипа од СВР-Битола.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Договорот за предвремени избори на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски се случил за помалку од еден час. Како што изјави ...
сите 465 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Дебар - Маврово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: