18 месеци затвор доби Горан Грујевски во случајот ТВРДИНА 2


2 копии

Пишува: Беса Арифи, Професор на Универзитетот на Југо-Источна Европа Имајќи ги предвид последните случувања во судовите и донесувањето на пресудите во одредени ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии

Казната за поранешниот началник на Петата управа Горан Грујевски е навидум блага, но е во рамки на Законот за одредување на видот и одмерување на висината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Советот за факти и утврдување одговорност за судии, кој пред два дена најави дека ќе ги сослушува судиите против кои има преставки дека работеле ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ниеден судија од единаесеттемина што одлучуваа за притворите на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски вчера и денеска не се појавил во Советот за факти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 475 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 278 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 81 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

18 месеци затвор доби Горан Грујевски во случајот ТВРДИНА 2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: