За убиството на Јанушев сослушани 35 лица, за убиецот се уште се прибираат докази


Едно лице го извршило убиството на Мартин Јанушев и случајот нема политички или било какви други аспекти туку се работи за лично недоразбирање, соопшти денес ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ оцени дека Република Македонија станала школски пример дека мафијата си има своја држава. Тој нагласи дека поминаа тринаесет ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со доаѓањето на СДСМ на власт почнува да се враќа и рекетот и криминалот на улиците низ Скопје, според потдатоците објавени во повеќе медиуми вршен од агенција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Емисијата „Несомнено“ на телевизија Алфа открива кои се лицата кои фигурираат како сопственици на „Омерта секјурити“ фамозната агенција за обезбедување која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Емисијата „Несомнено“ на телевизија „Алфа“ открива каква е поврзаноста на агенцијата за обезбедување „Омерта секјурити“ со ликвидацијата на младиот Мартин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР прави спектакли со рации по дискотеки апсејќи малолетници со специјалци, а убијци и криминалци се шетаат слободно по нашите улици. Ова е потценување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Минува дванаесеттиот ден од свирепата ликвидација на Мартин Јанушев, а власта го крие и штити убиецот. Тој е на слобода и не смее да се спомене неговото име. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 475 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 278 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 26 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 81 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За убиството на Јанушев сослушани 35 лица, за убиецот се уште се прибираат докази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: