Промоција на можностите за јакнење на социјалното претприемништво

3 копии

Тенденцијата на младите да се врботуваат во јавниот сектор е опасен и негативен момент во нашето општество и е посебно изразен кај етничките заедници под 20 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 3 ноември- „Мерки за поттикнување претприемништво кај немнозинските етнички групи“, е темата на форумот што го организира фондацијата „Претприемачки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата на заедниците кои се под 20 проценти, нивната правична застапеност во админстрацијата, образованието на мајчин јазик и промовирање на нивната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорката на БиХ, Лепа Бабиќ, ја посети Агенцијата за остварување на правата на заедниците и оствари средба со директорите Илхан Рахман и Џелал Хоџиќ. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Филозофскиот факултет како високообразовна институција нуди бројни можности во областа на социјалното претприемништво и единствено тука од цела држава, постои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на можностите за јакнење на социјалното претприемништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: