30 дена притвор за тројца од напаѓачите на Села


11 копии

– Од Основното јавно обвинителство велат дека пратениците Крсто Мукоски и Сашо Василевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска не се повикани на распит во Обвинителството во ...
| | веќе видена | слични

Шест месеци од насилствата во Собранието, пратениците од редовите на ВМРО ДПМНЕ не добиле покана од обвинителството за да дадат своја верзија за настаните. ...
| | веќе видена | слични

Пратениците кои ги отворија собраниските врати сепак не дојдоа на ред во обвинителството. Иако одредени извори од обвинителството брифираа дека денеска Крсто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство потврди дека пратениците Крсто Мукоски и Сашо Василевски денеска не треба да се појават на распит во Обвинителството, а поврзани ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Иако во медиумите беше објавена информација дека денеска на распит во Обвинителството треба да се појават пратенциите од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски негира дека денес e повикан во Основното јавно обвинителство на распит за настаните во Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30 дена притвор за тројца од напаѓачите на Села

Од:
До кого (е-маил):
Порака: