ДИК го усвои Извештајот за приговорите, ќе се разгледуваат од утре


8 копии

„СДС со притисокот врз Управниот суд и ДИК, за тие да одлучат во за нив посакуваната насока, мисли дека го прикриле поткупот на гласачи, заканите и уцените врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Се виде целта на политичката инструментализација на СЈО и монтираните истраги. Управниот суд подлегна под систематскиот притисок од СДСМ и СЈО и не дозволи ...
| | веќе видена | слични

Само една од вкупно 28 тужби од политичките партии помина на Управен суд. Само една од вкупно 28 тужби од политичките партии помина на Управен суд. По 48 часа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управниот суд уважи една од поднесените 28 тужби против приговорите на Државната изборна комисија (ДИК) за гласањето и сумирање на резултатите од првиот круг ...
| | веќе видена | слични

Денес на прес конференција за медиуми, Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ ја информираше јавноста за притисокот кој го извриши СДСМ и СЈО врз Управниот суд, да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК го усвои Извештајот за приговорите, ќе се разгледуваат од утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: