Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

Бизнисменот кој одреден период беше „бегалец“ со обвинителите на СЈО тет-а-тет во суд ќе се соочи на 7 ноември. Судот закажа јавна расправа за случајот „Труст“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со усвојувањето на Законот за попис на населението се создадени нормативните услови да се реализира оваа важна статистичка операција после 19 години, објави ...
сите 386 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 242 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 278 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: