Тешко повреден работник додека сечел дрва


Седумдесетгодишен алпинист од Чешка загинал кај Демир Капија, односно во демиркаписката клисура, додека се качувал по карпите. Алпинистот падналод карпите кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
2 копии

На 24.10.2017 година во 12,15 часот во СВР-Скопје, Б.М. пријавил дека во Скопје на ул.„Кочанска“, во собата под него каде живеел како потстанар, почувствувал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 165 | | | веќе видена

Доналд Трамп изјави дека по совет на адвокатот, одбил да одговара на прашања во рамките на правата и привилегиите кои на секој граѓанин му ги дава Уставот на ...
сите 79 | | | веќе видена

Да потсетиме, висок украински функционер денеска изјави за Скај њуз дека специјалните сили на украинската армија извршиле напад на руската база на Крим. Според ...
сите 75 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Најмногу увозна струја на македонскиот пазар продал словенечкиот гигант ГЕН-И преку својата скопска фирма за трговија. Оваа компанија со увезените количества ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повреден работник додека сечел дрва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: