Сојузниците предупредуваат: Повлекувањето на САД од договорот со Иран води кон војна

Американскиот претседател ДоналдТрамп се закани дека ќе го откаже нуклеарниот договор со Иран ако не се преземат санкции. Трамп се закани дека во секој ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
2 копии

Раскинувањето на иранскиот нуклеарен договор ќе ја загрози глобалната безбедност, вклучително и ситуацијата на Корејскиот полуостров, предупреди рускиот шеф на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ги отфрли обвинувањата дека имал врски со Русија за време на неговата претседателска кампања минатата година. „Целата ...
| | веќе видена | слични

Израелски министер сугерираше дека е можна војна помеѓу САД и Иран - тие се новата Северна Кореја, можеме да видиме во која насока се движат работите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сојузниците предупредуваат: Повлекувањето на САД од договорот со Иран води кон војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: