Прва МФЛ: Вардар со пресврт подобар од Шкендија во супер дербито (видео)


Во недела, започнува 11то коло во првата македонска фудбалска лига, со почеток на сите натпревари во 14:30 часот. ФК Скопје – Академија Пандев Победа – Вардар ...
| | веќе видена | слични

Тешкото дури допрва доаѓа за Вардар, кој со својот историски пласман во групната фаза од ЛЕ си направи и самиот „проблеми". Вардарци ги чека пеколен декември, ...
| | веќе видена | слични

Поради активностите на Вардар во Лигата на Европа оваа есен, најсилната домашна лига како и натпреварувањето во Купот на Македонија претрпеа измени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лидерот во првенството, Шкендија се намачи за пласман во четвртфиналето од Купот на Македонија, „црвено-црните" од Тетово на пенали го елиминираа Работнички, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 397 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 474 | | | веќе видена

На видеото се гледаат жените, сите членови на израелските одбранбени сили (ИДФ), наредени до ѕид и нивните раце се врзани. Лицата на некои се модри и крвави. ...
сите 387 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 161 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 103 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва МФЛ: Вардар со пресврт подобар од Шкендија во супер дербито (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: