Богоев најави изградба на три реонски базени во Карпош ВИДЕО


3 копии

На прес-конференција поранешниот градоначалник на Карпош Стевче Јакимовски обвини дека полицијата под водство на режимот на Зоран Заев денеска насилно упаднала ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот во заминување Стевчо Јакимовски на прес конференцијата во врска со денешната акција на полицијата во Општина Карпош, рече дека не се работело ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош не изнесувал документи од кабинетот, утврдил полицискиот увид. Полициските службеници влегоа во Општина Карпош, ...
| | веќе видена | слични

-Денес на моите колеги некој им се јавил и им рекол дека примопредавањето ќе се одржи денес во 13 часот и по тој повод моите колеги започнале да пакуваат се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
сите 252 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе и за еден друг аспект за случајот со убиството на Вања и на Панче. ...
сите 141 | | | веќе видена

Ванчо Митев, адвокат, на својот фејсбук профил објави дека според неговите проценки, екстрадицијата на Љупчо Палевски-Палчо, кој е осомничен за свирепо убиство ...
сите 114 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 61 | | | веќе видена

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или ...
сите 69 | | | веќе видена

Најдено е телото на 59-годишниот маж од Велес, за кого вчера медиумите јавија дека бил пријавен за исчезнат. Според информациите од полицијата, тој загинал во ...
сите 197 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богоев најави изградба на три реонски базени во Карпош ВИДЕО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: