Адеми: Оваа репрезентација има срце и квалитет за поголеми резултати


Аријан Адеми по две години пауза со гол во мрежата на Лихтенштајн му се врати на фудбалот. Синоќа Адеми влезе во игра во 63. минута, а само шест минути подоцна ...
| | веќе видена | слични

Откако на извонреден начин, веднаш со погодок, се врати во дресот на македонската репрезентација против Лихтенштајн, Аријан Адеми можеше да има враќање со гол ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми се врати и во дресот на Динамо Загреб по суспензијата поради допинг што две години го оддалечи од фудбалот, но ...
| | веќе видена | слични

Аријан Адеми, македонскиот фудбалски репрезентативец по враќањето во својот клуб Динамо Загреб, денес направи еден убав и хуман гест. Заедно со вработен во ...
| | веќе видена | слични

Малите Лука, Петар и Славко болуваат од најтежок облик на мускулна дистрофија… Но, позитивниот дух кој го носат во себе никогаш не исчезнал од нивните срца. ...
| | веќе видена | слични

Аријан Адеми на најдоба можен начин се врати на фудбалските терени, бидејќи тоа го направи носејќи го македонскиот дрес на квалификацискиот натпевар против ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми по враќањето на зелените терени по 2 години пауза поради допинг, за само пет минути успеа да се запише во листата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 595 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 381 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 230 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми: Оваа репрезентација има срце и квалитет за поголеми резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: