(ВИДЕО) Богоевска: Службени возила на општината во Велес се користат за приватни цели


„Претседателот на Советот на Општина Велес и претседател на ОК ВМРО ДПМНЕ, Александар Колев и сегашен носител на листа на кандидати за членови на совет ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска е последниот ден од изборната кампања за претстојните локални избори. Во изминативе 20-тина денови водевме позитивна кампања. Ја промовиравме нашата ...
| | веќе видена | слични

-Дозволете ми да им се заблагодарам на сите членови на ВМРО ДПМНЕ кои неуморно работеа во изминативе денови. Дозволете да Ви се заблагодарам и Вам граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Браќа и сестри, вечерва во Велес грми на сите страни, грми гласот на народот! Вечерва и овде ја покажуваме нашата сплотеност како партија, но пред како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес пред граѓаните се обрати и кандидатот за градоначалник на општината, Славчо Чадиев. Тој кажа дека е среќен што ...
| | веќе видена | слични

Во Велес ќе се изградат четири нови кружни текови со вкупна вредност од 10 милиони денари, во наредниот период продолжуваме со изградба на канализациска мрежа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние во изминатата деката отворивме над 170 илјади нови работни места, во Велес се отворија неколку фабрики, а во Велес бројот на вработени лица во 2006 година ...
| | веќе видена | слични

-Целосно ја уредивме индустриската зона Каласлари, продадени се сите седум парцели и завршени се инфраструктурните работи, а пристапот до сите парцели е ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Велес и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за истата функција, Славчо Чадиев, за ТВ НОВА објаснува како СВР Велес прави опструкции во служба на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 481 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Вујко на момчињa кои ги ослободи палестинската терористичка група Хамас, вели дека милитантите ги гореле децата со цел ако избегаат, по изгорениците да ги ...
сите 93 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 323 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 175 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 55 | | | веќе видена

Јане ЧЕНТО Поминаа цели 6 години од кога се започна најподмолната акција на МОНСТРУМОТ и неговите верни слуги за промена на името и Уставот на Македонија во ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Богоевска: Службени возила на општината во Велес се користат за приватни цели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: