(ВИДEO) Трајановски: Турбо кружен тек кај Хубо маркет и натпатник на влезот во економската зона Визбегово


Еден од капиталните проекти за подобрување на сообраќајот во Скопје е изградбата на нова турбо кружна крстосница кај Хубо Маркет, како и изградбата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според информациите од СДСМ оваа партија освоила победа и во град Скопје. Тоа значи по два мандати на Коце Трајановски, главниот град ќе добие ново ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот градоначалник на град Скопје и кандидат за трет мандат по ред Коце Трајановски, откако го оствари граѓанското право и гласаше во општина Гази Баба ...
| | веќе видена | слични
8 копии

– Имав задоволство денеска да го искористам своето гласачко право. Мислам дека граѓаните на Градот Скопје ќе дадат поддршка на оние кои што имаат реализирано ...
| | веќе видена | слични

Ние сме пред еден голем историски момент. Има уште неколку часа, нешто повеќе од еден ден, пред 15-ти октомври. На 15-ти октомври ќе ги одбереме оние кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Љупчо Палевски - Палчо, првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, вчера беше уапсен во Турција, а за останатите четворица осомничени ...
сите 580 | | | веќе видена

Втор ден по прес конференцијата на обвинителот Гаврил Бубевски и министерот Оливер Спасовски, речиси со сигурност може да се тврди дека јавноста не ја прифати ...
сите 646 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на 2 март 2024 година ќе избере кандидат за претседател. Од партијата соопштија дека се отпочнати и подготовките за избор на кандидат за претседател ...
сите 364 | | | веќе видена

Стејт департментот го стави Кочо Анѓушев на „црна листа“ поради неговата вмешаност во значителна корупција. Поранешниот вицепремиер Анѓушев, пак, во соопштение ...
сите 53 | | | веќе видена

Благодарам Бујар! Вака доајенот на спортското новинарство, Атанас Костовски ја завршува својата колумна за „Слободен печат“ насловена „Еден етнички Албанец ме ...
сите 152 | | | веќе видена

Секогаш гледаме да добиеме повеќе информации за да оформиме мислење за некој случај, исто и за скандалозното убиство на Вања. А ние сме сведоци на затајување ...
сите 178 | | | веќе видена

Палестинската терористичка група Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни. Претставници на израелското Министерство ...
сите 197 | | | веќе видена

Откако целиот регион го потресе веста за трагичната смрт на 14-годишната Вања, Игор Јуриќ, основачот на фондацијата „Тијана Јуриќ“ и татко на жртвата девојка, ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДEO) Трајановски: Турбо кружен тек кај Хубо маркет и натпатник на влезот во економската зона Визбегово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: