(ВИДЕО) Коцевски: Ќе ги продолжиме идеалите на жртвите за слобода на Македонија


3 копии

Денот на антифашистичкото востание 11 Октомври е еден од најзначајните денови во историјата на македонскиот народ и другите граѓани кои живеат во Република ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за градоначалник од СДСМ и Коалицијата за Општина Велес, Аце Коцевски по информацијата за првичните резултати дека води со околу четири илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните исправија една голема историска неправда, рече вечерва Аце Коцевски, кандидат на СДСМ за општина Велес, заблагодарувајќи им се на граѓаните кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аце Коцевски, кандидатот на СДСМ во Велес победи со 4.000 гласови, истакна на вечерашната прес-конференција каде прогласи победа во првиот изборен круг. - Оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аце Коцевски призна дека на работниците им давал минимална плата. Со тоа тој директно призна дека сите документи објавени во медиумите за него се точни, ...
| | веќе видена | слични

-Тој на вчерашното интервју на ТВ Нова призна дека на работниците им давал мизерна плата од околу 9.500 денари, како што за тоа објавија медиумите. Аце ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 394 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 309 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 361 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 162 | | | веќе видена

Да не се тера политика од проблемот со пасошите и с озаендички сили да им се излезе во пресрет на граѓаните, рече Министерот за надворешни работи Бујар Османи ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Коцевски: Ќе ги продолжиме идеалите на жртвите за слобода на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: