Зошто е Исланд толку симпатична репрезентација


Натурализираниот Исланѓанец Арон Јохансон направи капитална грешка кога одлучи да игра за репрезентацијата на САД, уверен дека тоа му е единствен начин да ...
| | веќе видена | слични

Пред четири години младиот исландски фудбалер Арон Јохансон мислеше дека ја донесе вистинската одлука за неговата кариера кога реши да ја напушти матичната ...
| | веќе видена | слични

Велат кармата е кучка и тоа најдобро го осети Арон Јохансон кој во 2013 реши да го прифати повикот од САД и му го сврте грбот на Исланд со цел да настапел на ...
| | веќе видена | слични

Исланд стана земјата со најмалку население која некогаш супеала да се пласира на завршница на едно Светско првенство. Синоќа, Исланд славеше истортиска победа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 562 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 127 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 420 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто е Исланд толку симпатична репрезентација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: