Рускиот „Самрак“ погоди мета на 4210 метри - Путин има ново моќно оружје од кое нема бегање


2 копии

Снајперската пушка која е произведена од Лобаев Армс го поставила апсолутниот рекорд кога станува збор за погодување мета. Имено, на руските сјанперисти им ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Косовската полиција заплени поголема количесрво оружје во Генерал Јанковиќ, во близина на косовско-македонската граница, кај Блаце. Според полицијата запленети ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 594 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа денеска соопшти дека бројот на загинати во нападите на Израел надмина 15.200 и оти 70 отсто се жени и деца, а повеќе од ...
сите 109 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 270 | | | веќе видена

Талат Џафери од ДУИ да биде премиер сто дена пред избори, а координаторот на СДСМ, Јован Митрески нов претседател на Собранието, е најверојатната варијанта за ...
сите 217 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 104 | | | веќе видена

Медиумите пишуваат дека има заговор за уништување на водачот на палестинската терористичка група Хамас, Јахја Синвар. Тој ги води преговорите за размена на ...
сите 595 | | | веќе видена

С.М.(44) од Српска Црња (Банат) го полила синот А.Т.(26) со бензин и го запалила во семејната куќа.А.Т. со тешки изгореници по целото тело бил префрлен прво во ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускиот „Самрак“ погоди мета на 4210 метри - Путин има ново моќно оружје од кое нема бегање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: