(ВИДЕО) Клопчевски: Нудиме перспектива за подобар живот, нудиме достоинство за секој еден жител на Дебар


„Граѓаните на општина Дебар заслужуваат да живеат во модерна и убава општина во која ќе бидат задоволени сите нивни потреби.Имаме јасна и прецизна визија, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кандидатот за градоначалник на Зрновци од ВМРО-ДПМНЕ, Блаже Станков е убеден дека мнозинството граѓани знае да ја направи разликата помеѓу вредни и посветени ...
| | веќе видена | слични

Рехабилитација и надградба на колекторски систем, пречистителна станица и фекална канализација во Трпејца , Рехабилитација, реконструкција и доградба на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Изборите претставуваат празник на демократијата и можност граѓаните со својот глас да ја креираат својата иднина. Вие знаете дека овие избори се повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Градско го заслужува само најдоброто. Жителите на Градско треба да го имаат само најдоброто, изјави денеска кандидатот за градоначалник на општина Градско, ...
| | веќе видена | слични

Уредувањето на просторот и негово планирање во дослух со граѓаните креира пософистициран лик на Општината и овозможува нејзино правилно просторно ...
| | веќе видена | слични

„Градско го заслужува само најдоброто. Жителите на Градско треба да го имаат само најдоброто.Затоа со целиот свој капацитет ќе се вложам тоа и да го добијат. ...
| | веќе видена | слични

Рехабилитација на колекторскиот систем за заштита на Охридското Езеро, изградба на марина на езерото, уредување на плажите, ревитализација на Студенчишкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 390 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Невообичаено топлото време за овој период од годината, благодарение на топлиот метеоролошки феномен „Ел Нињо” ќе продолжи и во текот на следната недела, ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Клопчевски: Нудиме перспектива за подобар живот, нудиме достоинство за секој еден жител на Дебар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: