,,Maкедонскиот Меси” се врати со голчиште во дресот на Македонија


Македонската фудбалска репрезентација со убедлива победа од 4-0 над Лихтенштајн го заврши квалификацискиот циклус за Светското првенство кое се игра наредната ...
| | веќе видена | слични

Денешниот датум 13 октомври 1993-та година нè потсети на една победа на Панчев и компанија кога Македонија ја испиша фудбалската историја во Крањ и ја совлада ...
| | веќе видена | слични

Тој е најголемиот фудбалер во историјата на Македонија. За да се уверите колку го ценат во Италија, морате да заминете барем еден ден на „чизмата“ и да ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација дефинитивно заслужено е во фокусот на нашата спортска јавност по крајот на квалификациите за СП. Резултатски, повторно се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Малта ќе биде идниот претседавач со Организацијата во 2024 година, одлучија едногласно 57 земји членки на маргините на 30. Министерски состанок на ОБСЕ, што ...
сите 757 | | | веќе видена

Шести ден се трага по исчезнатата Вања Ѓорчевска, на која и’ се изгуби трагата на пат кон училиштето „Песталоци“. Во пребарувањето вклучени се стотици ...
сите 255 | | | веќе видена

Од министерството за образование (МОН) соопштија дека регресот за годишен одмор за 2023 година треба да им биде исплатен на сите вработени во основните и ...
сите 61 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги повикува медиумите и медиумските работници, при известувањето за случајот поврзан со исчезнатото ...
сите 51 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 285 | | | веќе видена

По митингот кој што го одржа премиерот во заминување редно е да се вратиме на вистинските теми кои што го мачат опљачканиот, осиромашениот од оваа самонаречена ...
сите 146 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 68 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 176 | | | веќе видена

Русија и Украина водат тајни мировни преговори преку највисоките воени функционери Валери Герасимов и Валери Залужни, тврди американскиот новинар Сајмон Херш, ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

,,Maкедонскиот Меси” се врати со голчиште во дресот на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: