Заљубени и среќни, Хари и Меган првпат заедно пред јавност (Фото)


Принцот Хари и актерката Меган Маркл досега посветено ја криеја врската од јавноста. Парот, за кој се шпекулира дека наскоро ќе ја објави и својата свршувачка, беше фотографиран на „Invictus Games“ во Торонто. 33-годишиот припадник на британското кралско семејство и 36-годишната ѕвезда од „Suits“ проследија тениски натпревар на учесници со инвалидитет.
| | веќе видена | слични

Дали знаете дека Хари не е вистинското име на омилениот британски принц? Принцот Хари се вика Чарлс Алберт Дејвид Маунтбатен-Вондзор, а прекарот „Хари“ го добил веднаш по раѓањето. Полното име на војводата од Кембриџ е Вилијам Артур Филип Луис Кембриџ Маунтбатен-Вондзор.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл прв пат беа забележани во јавност во Торонто на Invictus Games.Откако и јавно ја потврдија својата врска со ова појавување, тие решија да не ги кријат чувствата и се бакнаа.Папараците успеаа да ја фотографираат двојката која си разменуваше нежности на затворањето на церемонијата.Меган и Хари заедно изгледаат фантастично!
| | веќе видена | слични
2 копии

Последниве неколку дена се одржаа игрите на Инвиктус во Торонто, каде поранешниот американски претседател, Барак Обама му се придружи на британскиот принц Хари во претпоследниот ден од игрите. Поранешниот претседател на САД и принцот го посетија американскиот кошаркарски тим на инвалидски колички, сите поранешни американски службеници, непосредно пред нивниот натпревар против Франција. Потоа, тие двајцата, во придружба на поранешниот потпретседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил, го гледаа натпреварот. Игрите Инвиктус – за повредени лица и службеници – беше формиран од принцот Хари во 2014 година.
| | веќе видена | слични

 Од секси комбинезони до куси, впечатливи фустанчиња, Меган Маркл знае како да остави впечаток. Кога не го игра ликот на Рејчел Зејн во серијата „Suits“, Меган Маркл (36) е зафатена со нејзината хуманитарна работа како глобален амбасадор на World Vision Canada и со појавување на црвениот тепих во спектакуларни изданија. Убавата бринета неодамна со своето момче, Принцот Хари присуствуваше на во кежуал, шик изданиe и ова појавување на трибините беше нивното прво официјално како пар. Меган на светските манифестации знае како да го привлече вниманието, а на 12-тото издание на доделувањето на наградите Vogue, таа се појави во сребрено, кусо фустанче со длабоко деколте. Покрај светкавите куси фустанчиња, Маркл понекогаш на црвениот тепих зачекорува и во долги тоалети што ја истакнуваат нејзината фигура. Еве дел од највпечатливите изданија на Меган Маркл:
| | веќе видена | слични

Принцот Хари повторно со својата постапка го воодушеви светот, но овјпат додека уживаше на манифестација која самиот ја покрена пред три години. Тоа се меѓународни спортски игри на кои ранети и воени ветерани се натпреваруваат во различни спортови. Додека уживаше во гледањето на мечот и грицкаше пуканки, имаше една мала „крадливка“ покрај себе. Принцот со задоволство ја следел и уживал, а малата Емили (2) постојано си земала пуанки од неговата кутија. Се додека не ја забележа.. А погледнете што следеше потоа:
| | веќе видена | слични

Принцот Хари овие денови престојува во Канада, родната земја на неговата девојка Меган Маркл. Принцот оди на јавни настани, а бил и на еден натпревар на кој седел покрај мајка со мало девојче. Малото девојче скришно "крадело" од неговите пуканки, а неговата симпатична реакција покажала колку е тој топол и дружељубив човек.
| | веќе видена | слични

Мало девојче, кое заедно со мајка си седеше до принцот Хари на Invictus Games во Канада, стана хит во светот. Зошто? Затоа што му „крадеше“ пуканки на британскиот принц за време на натпреварот. 2-годишната Емили беше уловена од камерите како си грицка од пуканките на Хари, додека тој разговара со пријател. Во еден момент принцот го забележува тоа и на шега ги трга пуканките, а потоа пријателски споделува од нив со слаткото девојче.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари овие денови е во Канада, родното место на неговата девојка Меган Маркал. Хари посетува јави настани, а се најде на една утакмица каде седеше до мајка со дете. Принцот најверојатно беше многу симпатичен за малото девојче, па девојчето му крадеше пуканки. Кога забележа дека девојчето јаде пуканки од неговото пакетче, Хари почна да си игра со неа, по што на крај ја крена. Ова видео стана популарно низ светот, и сите се одушевени од неговата реакција. Хари со ова покажа колку е добар и дружељубив човек.
| | веќе видена | слични

Двегодишната Емили седела со мајка и, инаку поранешна спортистка Хејли, покрај принцот Хари на одбојкарски натпревар меѓу Велика Британија и Данска во Торонто. Додека Хари разговарал со пријателот и јадел пуканки, таа незабележително му украде неколку. Кога принцот сфати што се случува, реагираше многу смешно, а до крајот станаа и добри пријатели. „Хари се забавуваше со Емили. Фино момче е и ќе биде супер татко еден ден“, вели очевидец кој седел во близина.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 515 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 76 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 132 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заљубени и среќни, Хари и Меган првпат заедно пред јавност (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: