Венчавка како од бајките: Каролина Гочева блесна во венчаница


Македонската поп ѕвезда реши судбоносното „Да“ да го изговори во близина на Скопје, а се заколна на вечна љубов на Михаил Корубин. Каролина се омажи за Михаил ...
| | веќе видена | слични

Околу свадбата на македонското девојче се крена голема медиумска прашина. Познатите младенци се одлучија за необична свадбена локација(спортскиот серодром ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Семејството Корубин сега има уште еден член, популарната пејачка Каролина Гочева, а уметниците во домот на Корубин сега се во поголем број. Во медиумите досега ...
| | веќе видена | слични

Иако свадбата помина, Каролина сеуште е актуелна тема во медиумите. Кој се бил поканет, како изгледала невестинската торта, кој и ја дизајнираше венчаницата и ...
| | веќе видена | слични

Изминатите денови свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин беше најпопуларна забавна тема во Македонија. 37-годишната музичка ѕвезда блесна во венчаница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 259 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венчавка како од бајките: Каролина Гочева блесна во венчаница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: