Вардар преку Нант до втор триумф во ЛШ

Хрватскиот првак ППД Загреб деновиве гостува во Скопје каде ќе одигра два натпревари против нашите клубови Вардар и Металург. Пред СЕХА пресметката со Металург ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најбогатиот ракометен клуб ПСЖ најверојатно ќе биде следната дестинација за тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар и актуелен селектор на машката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 476 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Истекувањето на гас како резултат на можна саботажа откриена вчера на гасоводите „Северен тек“предизвика конфузија на енергетските пазари и ја зголеми ...
сите 256 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 80 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар преку Нант до втор триумф во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: