Расправата за законот за јазиците ќе продолжи по локалните избори


2 копии

Премиерот Зоран Заев од Њуjорк изјави дека со усвојувањето на законот за употреба на јазиците, Охридскиот договор ја постигнал својата цел. По интервјуто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Република Македонија вчера попладне ја прекина работата по 15. седница и како што најави претседателот на Парламентот Талат Џафери пратениците ...
| | веќе видена | слични

Законот за употреба на јазиците по шест дена расправа во Собранието, не го помина ни првото читање. Претседателот на Собранието Талат Џафери рече дека го ...
| | веќе видена | слични

Собранието попладнево ја прекина расправаат за законот за јазиците, која ќе продолжи по локалните избори. Пратениците шести ден по ред во рамки на 15. седница ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 151 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 391 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 291 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 73 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расправата за законот за јазиците ќе продолжи по локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: