Седница на Владата на Република Македонија


12 копии

СДС со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија, обвинуваат од ВМРО ДПМНЕ. „Со овој закон СДС сака да ги амнестира лицата кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

СДС продолжува со спроведување на хаос и безредие во државата. Владата на Зоран Заев со законот за амнестија сака да го легализира криминалот. Со овој закон ...
| | веќе видена | слични

Од партијата соопштуваат дека Зоран Заев преку овој закон ќе започне да инсталира криминална коалиција во која на подземјето ќе му удоволува со цел да одработи ...
| | веќе видена | слични

„Несериозни и неточни се тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за предложениот Закон за амнестија“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Владимир Ѓорчев од ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми, Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Оваа прес конференција е во врска со понудениот закон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог-законот за амнестија е неприфатлив и селективен. Премиерот пред избори ветуваше општа амнестија, а сега ни понуди закон за селективна амнестија, ...
| | веќе видена | слични

-Ова се покажува дека во Македонија почнува да се инсталира политичко криминална коалиција во која на подземјето ќе му се удоволува со цел да одработи што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 127 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница на Владата на Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: