Груевски: Законот за јазиците е неуставен, нечесен е односот на СДСМ и Заев кон Албанците


Според сите истражувања на јавното мислење најбитната работа за Албанците е економијата, отворањето на нови работни места, зголемување на животниот стандард и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обидувајќи се да им се приближи на Албанците, Груевски тврди дека тие подлегнале на измамите на СДСМ, откако Македонците ги отфрлиле тие „лаги“. Несфатливо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колумна на Беса Арифи, Вонреден професор на Универзитетот на Југо-Источна Европа Гледам телевизија и не можам да поверувам. Груевски на Алсат. На емисија која ...
| | веќе видена | слични

Албанците добиле негативна перцепција за ВМРО-ДПМНЕ само како резултат на пропагандата и кампањата на СДСМ, вели лидерот на опозицијата Никола Груевски во ...
| | веќе видена | слични

Што ни згрешиле нас Албанците? Измислена е тезата дека ВМРО-ДПМНЕ ги навредува Албанците, вели партискиот лидер во вчерашното интервју за Алсат Груевски вели ...
| | веќе видена | слични

Македонија не е послободна земја од пред една година, само ја водат други луѓе, смета првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој гостуваше во емисија на ...
| | веќе видена | слични

-Зошто ние би биле против Албанците? Што нас Албанците ни згрешиле, па ние да бидеме против Албанците? Која е логиката? -Јас бев премиер на сите граѓани и на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 284 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 261 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Законот за јазиците е неуставен, нечесен е односот на СДСМ и Заев кон Албанците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: