Средба Заев-Мускат:Се создаваат услови за интензивирање на соработката помеѓу Македонија и Малта


Претседателот на Владата на Република Македнија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска во Њујорк се сретна со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров, во Њујорк се сретнав со Фан Бин Мин, заменик премиерот на Социјалистичка Република Виетнам. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонија е еден од најпозитивните примери за меѓукултурен, меѓурелигиски и меѓуетнички соживот. Ја цениме улогата што ја има вашата држава во регионот како ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев покажува лидерство во предводењето на новата реформска Влада. Ова е ставот на белгискиот премиер Шарлс Мишел кој на средбата со неговиот македонски ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
8 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се сретна со премиерот на Кралството Белгија, Шарлс Мишел. Белгискиот премиер го честиташе ...
| | веќе видена | слични

Во Њујорк се сретнав со холандскиот премиер Mark Rutte, кој соопшти дека Холандија останува силен поддржувач на Република Македонија во заложбите на нашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Заев-Мускат:Се создаваат услови за интензивирање на соработката помеѓу Македонија и Малта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: