Собранието го донесе Законот за зголемување на минималната плата


За само сто дена покажавме дека зборот е збор. Ветивме дека ќе донесеме нов закон за повисока минимална плата и тоа го остваривме. Минималната плата сега ...
| | веќе видена | слични

Денес бев во Новаци и Могила на граѓаните им порачав дека Владата на СДСМ и парламентарното мнозинство за само стотина дена од мандатот докажаа како е да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Општина Могила, свое обраќање пред граѓаните имаше потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски, кој пред граѓаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лани во Германија просечната исплатена бруто плата била 4.078 евра, а разлика има во платите меѓу мажи и жена и меѓу исток и запад. Платите на пратениците се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 202 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 199 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието го донесе Законот за зголемување на минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: