Автомобил удрил во мотор и побегнал, мотоциклистот тешко повреден

3 копии
7 копии

-Имено, во кафе бар „Студио 54“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир, при што е констатирано дека 16 годишно лице од Скопје, вработен како менаџер во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Менаџерот на кафе барот „Студио 54“ кое се наоѓа на улица Македонија во Скопје е претепан од сопственикот и вработени во локалот. Полицијата сооопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Од полициската станица во Дебар соопштуваат дека вчера околу 18 часот, Р.Е. пријавил дека истиот ден околу 11 часот неговата 15 годишна ќерка не се вратила од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 202 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 199 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобил удрил во мотор и побегнал, мотоциклистот тешко повреден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: