Пад на системот во Кривичен остави 200 кандидати за локалните избори без потврди за неосудуваност

Кандидатите за градоначалници не знаат по кој редослед ќе се позиционираат на гласачкото ливче. Државната изборна комисија го проби денешниот рок предвиден за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево ќе ја одржи 144. седница на чиј дневен ред е Одлуката за избор на најповолна понуда за јавна набавка на економски ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Државната изборна комисија попладнево на седница треба да ја разгледа информацијата за пристигнатите барања за одржување референдуми на локално ниво на денот ...
| | веќе видена | слични

20.09.2017 Државната изборна комисија и официјално ги објави резултатите од одржаното ждребување за редоследот на кандидатсклите листи на гласачките ливчиња. ...
| | веќе видена | слични

Во ДИК се влече жрепка за редоследот на кандидатите на гласачките ливчиња. Во моментов прогласија пауза. Со пренос во живо, нашата колешка ќе се јави за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 202 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 199 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на системот во Кривичен остави 200 кандидати за локалните избори без потврди за неосудуваност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: