Македонија денеска и утре ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза


6 копии

Изедначување на условите и поддршката за домашните и странските инвеститори, враќање на дневната евтина тарифа на струјата, ревизија на индустриската политика, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што соопшти денеска министерот Крешник Бектеши давајќи отчет за сработеното, во фокусот остануваат олеснувањето на трговијата, малите и средните ...
| | веќе видена | слични

Процесот на гасификација, малите и средните претпријатија (МСП), автопатот Скопје - Блаце, поддршката на инвеститорите, енергетската ефикасност и туризмот, ...
| | веќе видена | слични

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Избори за општинските проблеми на граѓаните, или директна пресметка меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ? Категорија: ...
| | веќе видена | слични

Прилепчанката Фердита Алиоска има само 34 години и е мајка на 12 деца, од кои најстарото има 12 години, а најмалото една. Вели дека бракот во кој влегла на ...
| | веќе видена | слични

Мажите на еден, жените на друг кат. Подобрени и двојно проширени се условите во пунктот за бездомници во Момин Поток. Неместо досегашните 16 во прифатилиштето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија денеска и утре ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: