Продолжува потрагата по можните напаѓачи во лондонското метро


5 копии

Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Британската полиција денеска уапси шести човек, осомничен за терористичкиот напад во лондонското метро, што се случи минатата недела - Седумнаесетгодишно ...
| | веќе видена | слични

– Седумнаесетгодишно момче беше уапсено во лондонскиот округ, Торнтон Хит, соопшти лондонската полиција. – Приведовме шест мажи и продолжуваме со претресот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува потрагата по можните напаѓачи во лондонското метро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: