ДИК со ждрепка ги подели билбордите – Независните кандидати не добија место за реклама


Државната изборна комисија организираше ждрепка со која им ги подели локациите за рекламни билборди кои се нудат за политичко рекламирање. Нивната поделба е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
9 копии

Државната изборна комисија попладнево на седница треба да ја разгледа информацијата за пристигнатите барања за одржување референдуми на локално ниво на денот ...
| | веќе видена | слични

20.09.2017 Државната изборна комисија и официјално ги објави резултатите од одржаното ждребување за редоследот на кандидатсклите листи на гласачките ливчиња. ...
| | веќе видена | слични

Во Државната изборна комисија денеска беа извлечени редните броеви на кандидатските листи за претстојните локални избори. Редните броеви ќе бидат исти и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Македонската информативна агенција - МИА, по повод претстојните Локални избори 2017 година, ќе ги претстави програмите на сите партии, коалиции и независни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК со ждрепка ги подели билбордите – Независните кандидати не добија место за реклама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: