Собранието в понеделник ќе ја продолжи 12. седница


3 копии
13 копии

Собранието на Република Македонија денеска ќе го одржи петтото продолжение на 15.седница. На дневен ред на седницата се Предлог - законите за употреба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието усвои уште два закони од пакетот со предзнак „социјални“ кои се носат во скратена постапка. Народните избраници денеска ги изгласаа закони за ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска ја продолжи 12. седница на која се донесе закон за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизација на претпријатијата со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Панчо Минов се обрати денеска од собраниската говорница, тој кажа дека поттикнат од аплаузот по донесувањето на Законот за стечајците, ...
| | веќе видена | слични

 Со законот околу 3.000 стечајци  ќе земаат месечен надоместок од 7.600 денари. Седницата ја следеа стечаните работници. Изгласувањето на законот го проследија ...
| | веќе видена | слични

Денеска по скратена постапка, беа донесени измените на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.Законот предвидува приходот, што досега го добиваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 572 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 180 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 359 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 331 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието в понеделник ќе ја продолжи 12. седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: