Судењето на српскиот радикален водач Шешељ ќе продолжи, одлучи МКТЈ

Судскиот совет на Хашкиот трибунал вчера го одби барањето на лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ, да биде ослободен од обвинението за воени ...
| | веќе видена | слични

Судскиот совет процени дека Обвинителството извело доволно докази кои бараат продолжување на процесот. Шешељ денеска пред хашкиот трибунал нема да биде целосно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судењето на српскиот радикален водач Шешељ ќе продолжи, одлучи МКТЈ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: