Мајами не им годи на Селтикс

НБА-ЛИГА Хит го доби и вториот полуфинален конференциски натпревар пред своите навивачи со Бостон, серијата се сели на теренот на противникот Мајами поведе со ...
| | веќе видена | слични

Далас продолжи непријатно да го изненадува шампионот во лигата, ЛА Лејкерс (93:81), кој прв пат од 2008 година ги загуби првите два полуфинални натпревари во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајами не им годи на Селтикс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: