Панихида и сеќавање за македонскиот визионер

Во црквата „Свети Спас“ во Скопје вчера беше одбележана 108- годишнината од смртта на големиот македонски револуционер Гоце Делчев. Панихидата ја одржаа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Радмила Шекеринска, доскорешниот заменик претседател на СДСМ, во емисијата „Утрински брифинг“ по завршениот Конгрес на владеачката ги изнесе првите коментари ...
сите 337 | | | веќе видена

Легализација на дивоградби - помош за сиромашните или амнестија за урбаниот криминал Пендаровски стави вето на законот - се коси со Уставот. Дали власта ќе ...
сите 270 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Италија од денеска е укинат карантинот за патниците од земјите-членки на Европска Унија, од Велика Британија и од Израел. Но, за влез во земјтата и понатаму ...
сите 338 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе прими вакцина против Ковид-19 во вакциналниот пункт во спортската сала на СОУ „Перо Наков“, во Куманово. Министерот ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панихида и сеќавање за македонскиот визионер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: