ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници


Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци денеска истакна дека СДСМ, кампањата ја почнала и ја завршила со манипулации. -Станува збор за земјоделско земјиште ...
| | веќе видена | слични

-Станува збор за земјоделско земјиште за кое има чиста документација и се е платено, во која овие документи го потврдуваат истото. СДСМ, нивната кампања од ...
| | веќе видена | слични

„Почитувани сограѓани. ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат се обидоа денес да ги изманипулираат граѓаните на Кавадарци, но сами се фатија во нивната лага“, стои во ...
| | веќе видена | слични

Од општинската организација на СДСМ Кавадарци денеска на прес конференција беше обвинет кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев дека добил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Делчево, Иван Соколов вчера имаше средба со неговите поддржувачи и активисти во штабот на паријата каде ...
| | веќе видена | слични

ВМРО е душата на овој народ! Сила која обединува за заедничко добро. Нема ништо посилно од здружени Македонци. А оваа победничка атмосфера гарантира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ е кандидат за градоначалник на Куманово на престојните локални избори. – Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот градоначалник на општина Карпош денес и официјално ја објави неговата кандидатура на претстојните локални избори. Тој повторно ќе ја побара ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ние го славиме Илинден и ги славиме Илинденците заради идејата за која се бореле, автономна македонска држава, а не како биле запишани во книгата на родени. ...
сите 140 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ објави уште 37 кандидати за градоначалници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: