(ВИДЕО) Заев по посетата на „Идризово“: Поддржувам закон за амнестија


2 копии

Едно од решенијата за подобрување на условите и справување со пренатрупаноста во затворите, премиерот Зоран Заев го гледа во носење закон за амнестија, со кој ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, кој беше осуден на 13 години затвор и кој минатиот месец излезе на слобода заради нарушено здравје, вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Скандалозната изјава на Заев дека ќе амнестира осудени криминалци, кои му се насушно потребни за за локалните избори на 15 октомври, според многу експерти се ...
| | веќе видена | слични

-Јас сум за закон за амнестија, се надеваме дека што побрзо ќе може да влезе во владина и во собраниска процедура, изјави премиерот Заев при денешната посета ...
| | веќе видена | слични

Нели целата кампања на Социјалдемократскиот сојуз, сите протести и шарени револуции беа сведени на тие две имиња, Нешковски и Тамара, а сега премиерот Заев го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката на Министерството за здравство покажува дека моментно во државава имаме 3.648 активни случаи. Најмногу и понатаму во главниот град, 1.335, а само ...
сите 542 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 150 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 142 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен жител на скопското село Шишево е тешко повреден, откако синоќа за време на силниот ветар и дожд излегол да ја затвори металната капија, ...
сите 373 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Заев по посетата на „Идризово“: Поддржувам закон за амнестија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: