Невреме во Македонија

Земјата беше зафатена од силно невреме, наместа проследено со силен ветер, грмежи и град. Во Скопје вечерва имаше интензивен пороен дожд, силен ветер и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Долненска општина ги проценува штетите од невремето што ја зафати вечерта во понеделникот. Земјоделците од 10-ина села велат најмногу штети има на тутунот, кој ...
| | веќе видена | слични

Уништени хектари тутун, оставени само празни стебленца, штети на градинарските култури, на бостанот, пченката - се последиците од невремето што ја зафати ...
| | веќе видена | слични

Силното невреме кое синоќа го зафати полошкиот регион оштети 5 автомобили урна неколку покривни конструкции а откорнати се и повеќе дрвја. Во невремето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невремето кое синоќа го зафати Скопје предизвика голема штета во селото Горно Свиларе во општина Сарај. Најоштетена е џамијата во селото, чие минаре се урна од ...
| | веќе видена | слични

Силниот ветер проследен со дожд, синоќа во Тетово корнеше дрвја и покривни конструкции. Овој покрив е паднат од оваа осумкатница лоцирана на булеварот ...
| | веќе видена | слични

Станарите од осумкатна зграда во комплескот познат како Шипад на улицата Илинденска во Тетово останаа без покривот поради силниот ветер што во понеделникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 370 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 324 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 365 | | | веќе видена

Oпозициската партија ВМРО-ДПМНЕ информира дека откако нивниот лидер Христијан Мицкоски даде поддршка на Израел, на правото на самоодбрана на Израел, тој се ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невреме во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: