Битка за Деир Ез-Зор: Двајца руски војници убиени во гранатирање на ИСИС, сириската војска напредува, луѓето излегуваат на градските улици славејќи го пробојот на владините сили


Двајца руски војници биле убиени во артилериски напад на ИСИС на територијата на Деир ез-Зор. Оваа информација ја потврдило руското министерство за одбрана. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Силите на сириската армија која што е поддржана од коалициските партнери, досега успеале да исчистат 85% од територијата на земјата од терористичките единици. ...
| | веќе видена | слични

Сириската армија вратила контрола врз 85 отсто од територијата на Сирија, изјави денеска руски воен претставник. – До денеска ослободени се 85 отсто од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Либанските власти ќе испратат жалба до Обединетите нации поради израелските авиони кои што навлегуваат во воздушниот простор на Либан на југот на земјата и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сириските вооружени сили од страна на руската авијација предизвикаа машки пораз над терористите во подрачјето Деир ез-Зор, што може да се смета за најголема ...
| | веќе видена | слични

Сириската војска во саботата ја прекина опсадата од ултрарадикалната сунитска групација Исламска држава на владиниот сектор на југот од градот Деир-ез-Зор, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
сите 517 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 26 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 289 лица сомнителни и ...
сите 648 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 152 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битка за Деир Ез-Зор: Двајца руски војници убиени во гранатирање на ИСИС, сириската војска напредува, луѓето излегуваат на градските улици славејќи го пробојот на владините сили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: