Марк Вoлберг е на врвот на листата на Форбс како најплатен глумец во светот


5 копии

Според годинешната листа најплатени актери во светот на списанието „Форбс“ првото место му припадна на Марк Волберг (46), кој изминативе 12. месеци заработил 68 милиони долари. Ѕвездата на „Тато е дома“, „Тато е дома 2“„Ден на патриотите“ и „Трансформери“, некогашниот рапер кој стана глумец, се најде на првото место на Форбс листата. Двејн Џонсон, минатогодишниот најдобро платен актер,кој зад себе ги има филмовите „Брзи и бесни 8“, „Чувари на плажата“ и „Џуманџи“ се најде на второто место со заработка од 65. милиони, а на трето место е ѕвездата на „Брзи и Бесни“ и „ХХХ 3“, Вин Дизел, со 54,5. милиони долари. Следуваат Адам Сандлер, Џеки Чен, а меѓу први десет се и Роберт Дауни Јуниор Том Круз, како и боливудските ѕвезди Шах Рук Кан, Салман Кан и Акшеј Кумар, кои имаат заработка од малку над 35. милиони долари. Заработката што ја оствариле актерките, пак, е многу поскромна. На прво место во оваа категорија е Ема Стоун, со заработка од 26. милиони долари. Следува Џенифер Анистон со 25,5. милиони на второто ...
| | веќе видена | слични

Анимираната комедија „The Boss Baby“ оствари одлична заработка од скоро 500 милиони долари, но тоа не значи дека филмот е совршен. Cinema Sins во најновото видео од серијалот „Сè што е погрешно со“ откри колку филмски гревови се кријат во „The Boss Baby“.
| | веќе видена | слични

До викендот на Денот на трудот, кој се одбележува на 4 септември во Америка, приходите од летниот бокс-офис бележат 16 отсто пад, што го надминува филмскиот неуспех во 2014. година од 14,6 отсто. Овие резултати ги објави платформата “comScore”, која предвидува дека приходите ќе се заокружат на околу 3,78 билиони долари. Исто така, посетеноста е опадната во поглед на продадените карти, велат од “Box Office Mojo”. “Вирусот на филмски продолженија” кој ја зафати Америка минатата година, прерасна во епидемија ова лето. Многубројни франшизи не успеаја да се категоризираат како успешни, вклучувајќи ги филмовите како Transformers: The Last Knight (132 милиони долари), The Mummy (80,1 милиони долари) и Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (172 милиони долари). Иако новото продолжение на Pirates of the Caribbean постигна добра заработка, сепак не го достигна успехот како минатите делови. Добрата вест за загрижениот Холивуд? Интернационалниот бокс-офис помогна да се “спасат” многубројни филмски премиери ...
| | веќе видена | слични

„300: Rise of an Empire“ доби позитивни и негативни критики, но заработи 337 милиони долари, со буџет од 110 милиони долари. Cinema Sins во ова видео посочува што сè не е во ред со оваа историска воена драма, наоѓајќи 235 филмски гревови.
| | веќе видена | слични

Актерот Марк Волберг, кој изминатава година заработил 68 милиони долари, е најплатениот глумец според „Форбс“. Ѕвездата на хит-комедијата „Ден на патриотите“ и „Трансформери“, некогашниот рапер кој стана глумец, се најде пред Двејн Џонсон, кој има заработка од 65 милиони, а на трето место е ѕвездата на „Брзи и бесни 8“, Вин Дизел, со 54,5 милиони долари. Следуваат Адам Сендлер, Џеки Чен, а меѓу првите десет се и Роберт Дауни Јуниор, Том Круз, како и боливудските ѕвезди Шах Рук Кан, Салман Кан и Акшеј Кумар, кои имаат заработка малку над 35 милиони долари.
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на хит комедијата „Ден на патриотите“ и „Трансформери“, некогашниот рапер кој стана актер, се најде пред Двејн Џонсон, кој има заработка од 65 милиони, а на трето место е ѕвездата на „Брзи и Бесни 8“ и „ХХХ 3“, Вин Дизел, со 54,5 милиони долари. Следуваат Адам Сендлер, Џеки Чен, а меѓу први десет се и Роберт Дауни Џуниор Том Круз, како и боливудските ѕвезди Шах Рук Кан, Салман Кан и Акшеј Кумар, кои имаат заработка од нешто повеќе од 35 милиони долари. Заработката што ја оствариле актерките, пак, е многу поскромна. На прво место во оваа категорија е Ема Стоун, со заработка од 26 милиони долари. Следува Џенифер Анистон со 25,5 милиони на второто место. Џенифер Лоренс, која лани го понесе приматот, годинава е на трето место, со 24 милиони долари заработка.
| | веќе видена | слични

Марк Волберг,покрај титулата на еден од најпопуларните светски актери, тој е прогласен и за најплатен актер со заработка од 68 милиони долари во изминатите 12 месеци. Овој 46-годишен актер се најде на врвот на листата на списанието Forbes, а првото место го заработи благодарение на заработката од филмот “Transformers: The Last Knight” и комичното продолжение “Daddy’s Home 2”, кое ќе се појави во кината во ноември. “Првиот филм постигна очаен рејтинг од 15% на Rotten Tomatoes и најниска заработка од франшизите досега, но Волберг не треба да се грижи – фиксната компензација значи дека има корист, дури и кога филмовите не проаѓаат добро кај публиката”, соопштуваат од Forbes. На второто место на листата се најде познатиот Двејн Џонсон, со заработка од 65 милиони долари, откако се појави во спасувачката акциона комедија “Baywatch” и во HBO комедијата со наслов “Ballers”. Еве ја целосната листа: 1. Марк Волберг – 68 милиони долари 2. Двејн Џонсон – 65 милиони долари 3. Вин Дизел – 54,5 милиони долари 4. Адам ...
| | веќе видена | слични

Американецот Марк Волберг се најде на првото место на најплатени актери според листата на „Форбс“. За една година холивудскиот актер заработил 68. милиони долари пред исплата на даноци. Во првите пет, заедно со Волберг, се Двејн Џонсон, Вин Дизел, Адам Сендлер и Џеки Чен. Претходно, „Форбс“ ги објави и најплатените актерки за годината. Листата е предводена од Ема Стоун, која глумеше во мјузиклот „Lа Lа Lаnd“. На нејзините сметки влегле 26 милиони долари пред да плати даноци.
| | веќе видена | слични

Највисоко платен актер во Холивуд е Марк Валберг, кој минатата година заработил 68 милиони долари. Според листата на Forbes, тој го истурка Двејн Џонсон од врвот. Марк го видовме во филмот „Transformers“ како и во „Daddy’s Home 2“, но и во многу реклами. Двејн остана втор на листата со заработка од 65 милиони долари, додека Вин Дизел е на трето место со 54,5 милиони долари. Што се однесува до актерките, на прво место се најде ѕвездата на „La La Land“, Ема Стоун со заработка од 26 милиони долари, што е половина од заработката на најскапо платениот актер. Минатогодишната најскапо платена актерка, Џенифер Лоренс се најде под неа, со заработка од 24 милиони долари. Листа на најплатени актери во Холивуд: 1. Марк Валберг, 68 милиони долари 2. Двејн Џонсон, 65 милиони 3. Вин Дизел, 54.5 милиони 4. Адам Сендлер, 50.5 милиони 5. Џеки Чен, 49 милиони 6.Роберт Даунери, 48 милиони 7. Том Круз, 43 милиони 8. Шах Рук Кан, 38 милиони 9. Далман Кан, 37 милиони 10. Акшај Кумар, 35.5 милиони 11. Крис Хемсфорт, 31.5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За една година холивудскиот актер заработил 68 милиони долари пред исплата на даноци. Познат е по своите улоги во филмовите Вечери за забава (1997 година), Тројца кралеви (1999 година), Совршената бура (2000 година), Планета на мајмуните (2001 година), Италијанска работа (2003 година)Американецот Марк Волберг се најде на првото место на најплатени актери според листата на "Форбс".За една година холивудскиот актер заработил 68 милиони долари пред исплата на даноци. Познат е по своите улоги во филмовите Вечери за забава (1997 година), Тројца кралеви (1999 година), Совршената бура (2000 година), Планета на мајмуните (2001 година), Италијанска работа (2003 година), Го сакам Хакабис (2004 година), Четири браќа (2005 година), Двојни игри (2006 година), Непобедлив (2006 година), Снајперист(2007 година), Борецот (2010 година). Исто така има работено како извршен продуцент на ТВ-сериите Придружба и Форуми империја.Во првите пет, заедно со Волберг, се Двејн Џонсон, Вин Дизел, Адам Сендлер и Џеки Чен. Претходно, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Трајковски, поранешниот градоначалник на Гази Баба, пред медиумите побара да се одмори на клупата пред Кривичен суд каде денеска се одложи рочиштетот за ...
сите 427 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во Скопје се сретна со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата, информираат од МВР, амбасадорот ...
сите 328 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани предупреди денеска дека европските војници на Блискиот Исток „би можеле да бидат во опасност“, откако три европски држави го ...
сите 430 | | | веќе видена

Новогодишните и Божиќните празници се едни од најубавите бидејќи семејство се собира во домот каде што владее празнична атмосфера. Со полна трпеза, радост и ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марк Вoлберг е на врвот на листата на Форбс како најплатен глумец во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: