Халкбанк АД Скопје добитник на наградата „Најдобра Банка за МСП во Македонија за 2017“

Светскиот водечки магазин Global Banking & Finance Review на Халкбанк АД Скопје ѝ ја додели наградата за „Најдобра Банка за мали и средни претпријатија во ...
| | веќе видена | слични

Стопанска Банка – Битола во првите шест месеци годинава има добивка пред оданочување во износ од 32,15 милиони денари (околу 522 илјади евра), за разлика од ...
| | веќе видена | слични

Во периодот 1.1. – 30.6.2017 година, Стопанска банка а.д. Битола оствари позитивен финансиски резултат, односно бруто-добивка во износ од 32,15 милиони денари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Комерцијална банка“ испрати допис до редакцијата на „Фактор“ во кој реагира на текстот „Пливаат ли банките во пари? Зошто се намалуваат депозитите кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 627 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 334 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните ...
сите 89 | | | веќе видена

Епидемилозите кои одат на терен за да тестираат или да направат епидемиолошка анкета кај заболени со ковид-19, многу често се соочуваат со отпор и одбивање да ...
сите 627 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 230 | | | веќе видена

Од „Енфилд“ доаѓа неверојатна фотографија на која фудбалерите на Ливерпул го спуштија едното колено во чест на Афроамериканецот, Џорџ Флојд, кој беше убиен од ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халкбанк АД Скопје добитник на наградата „Најдобра Банка за МСП во Македонија за 2017“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: