(ФОТО) Пријателите скапо го чинеле: „Голиот готвач“ за три години загубил 90. милиони фунти

Но, славниот готвач вели дека, сепак, научил нешто од сопствените грешки, а неговото професионално царство и понатаму расте, еднакво и како семејството… Во разговорот со британски „Телеграф“ еден од најпознатите готвачи на светот открил дека за три години изгубил околу 90 милиони фунти. „Голиот готвач“ Џејми Оливер признал дека соработката со пријателите го чинела добар дел од неговото големо царство кое пред три години се проценувало на 250 милиони фунти. Во разговорот со британски „Телеграф“ еден од најпознатите готвачи на светот открил дека за три години изгубил околу 90 милиони фунти. Славниот готвач не крие дека изгубил брдо пари, бидејќи ги мешал задоволството и работата, а таа наивност го чинела десетици милиони фунти. Отворено признава дека денес има листа на пријатели со кои повеќе никогаш нема професионално да соработува. Неговото богатство денес се проценува на 150 до 160 милиони фунти, а штотуку ја издаде новата книга рецепти „Брза и едноставна храна со пет производи“ (5 Ingredients Quick & Easy ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На славниот хрватски кантавтор Оливер Драгоевиќ пред повеќе од две недели во сплитскиот КБЦ му е дијагностициран потежок облик на болест на белите дробови, но освен заздравувањето, негова желба се мир и приватност, пишува хрватски „Вечерњи лист“. – На сите им се благодарам на грижата, но она што сега ми треба е мир – рекол Оливер за „Вечерњи лист“. Оливер се повлекол во Веле Лука, место на островот Корчула каде што има семејна куќа, а кое со години секое лето претставува негова оаза на мирот така што и овој период таму престојува со семејството, сопругата Весна, синовите, снаите и петте внуци. Во посета му доаѓаат и блиски пријатели кои, исто така, како и остатокот на јавноста, ги шокираше непријатната дијагноза. Оливер самиот признал дека му е пронајдено туморно ткиво и веднаш почна да се шпекулира дека станува збор за рак на белите дробови, но Оливер тоа не го потврди. Наводно на белите дробови му е пронајдена маса, а сè уште не пристигнале резултатите од сите анализи коишто пејачот ги направил. – Не можам ...
| | веќе видена | слични

Џејми Оливер ви помага да готвите вкусно и брзо С ветски познатиот готвач Џејми Оливер, својата популарност ја стекна со неговите брзи рецепти. Она што е најново од него е неговото ново шоу Jamie’s Quick and Easy Food коешто започна да се емитува оваа недела, 21 август. Овојпат тој го осмисли концептот на 5 состојки, односно едноставна подготовка на вкусен ручек со само 5 состојки. „После сите овие години, дојдов до нов начин на готвење кој ми го промени животот и кој ќе ви помогне да се ослободите од стресот во вашиот живот“, истакнува Оливер. Секој рецепт има 5 клучни состојки за брза и минимална подготовка. Џејми издаде и книга за готвење, достапна на „Амазон “ за којашто тој вели дека е најискрената и најефикасната книга досега напишана. Рецептите се прилагодени на буџетот но и многу разновидни. Пробајте да направете некои од нив уште сега .
| | веќе видена | слични

Останато

Тони Трајковски, поранешниот градоначалник на Гази Баба, пред медиумите побара да се одмори на клупата пред Кривичен суд каде денеска се одложи рочиштетот за ...
сите 427 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во Скопје се сретна со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата, информираат од МВР, амбасадорот ...
сите 328 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани предупреди денеска дека европските војници на Блискиот Исток „би можеле да бидат во опасност“, откако три европски држави го ...
сите 430 | | | веќе видена

Новогодишните и Божиќните празници се едни од најубавите бидејќи семејство се собира во домот каде што владее празнична атмосфера. Со полна трпеза, радост и ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Пријателите скапо го чинеле: „Голиот готвач“ за три години загубил 90. милиони фунти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: