Матис порача дека доколку Пјонгјанг истрела проекти врз САД тоа може да „прерасне во војна“


Американскиот министер за одбрана Џим Матис изјави во понеделникот дека доколку Северна Кореја истрела проектил врз кон САД ситуацијата би можела да прерасне ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на почетокот на овој месец тајно посетил една воена единица во близина на границата со Јужна Кореја, изјавиле официјални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Кореја објавила снимка со предупредување за администрацијата на Трамп, "дека сега треба да ги држат ушите и очите отворени", а прикажани се и високи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Џејмс Џозеф Дреснок бил еден од неколкуте американски војници кои дезертирале во Северна Кореја по Корејската војна. Американскиот војник, кој дезертирал во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ветувања за правна држава, нулта корупција, за повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, во младите и поддршка ...
сите 578 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 83 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 133 | | | веќе видена

Три години устата им е полна со Европска Унија, три години лажат, манипулираат дека сме добиле некаков датум за почеток на преговорите со ЕУ, ама датумот никој ...
сите 415 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето ...
сите 112 | | | веќе видена

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни ...
сите 70 | | | веќе видена

Случајот “Теретана“ допрва ќе се расветлува во скопското обвинителство. Предаден е на обвинител кој ги анализира материјалните докази, велат од таму за ТВ24. ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Матис порача дека доколку Пјонгјанг истрела проекти врз САД тоа може да „прерасне во војна“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: