ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност за случајот со полицаецот што пукаше во малолетници кај Струмица


ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за неодамнешниот случај во кој полицаец од СВР Струмица пукаше во двајца ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребна е поинтензивна меѓуинституционална соработка и координација за поквалитетно справување со пожарите, смета министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сашо Павлоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите праша колку деца треба да бидат повредени од полицијата под раководство на Оливер Спасовски за тој ...
| | веќе видена | слични

Тој посочи дека ВМРО-ДПМНЕ предупредувале дека тоталната партизација која Оливер Спасовски и СДС ја спроведуваа во изминатите 3 месеци со поставување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сашо Павлоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиуми рече дека Оливер Спасовски морало да си поднесе оставка од морални причини бидејќи полицијата под ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Оливер Спасовски мора да си поднесе оставка од морални причини. Полицијата под негово водство пукаше во две деца и за малку ќе ги убиеше. Одговорност мора да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пропаднат и фалсификуван попис ќе значи залуден трошок за граѓаните и одговорност за Зоран Заев, затоа е потребно повлекување на законот и целосен консензус. ...
сите 335 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 214 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 345 | | | веќе видена

Откако о бвинителката Фатиме Фетаи посочи дека „бомбите“ не фрлија поинаква светлина на случајот Монструм освен она што јавноста досега го знаеше, новинарите ...
сите 130 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 155 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 221 | | | веќе видена

„Судскиот процес ќе се одржи во Сенатот на САД и ќе се гласа дали ќе биде осуден претседателот“, рече лидерот на демократите во Сенатот, Чак Шумер. Трамп е ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност за случајот со полицаецот што пукаше во малолетници кај Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: