Трамп и Макрон телефонски разговарале за Северна Кореја


11 копии

Џејмс Џозеф Дреснок бил еден од неколкуте американски војници кои дезертирале во Северна Кореја по Корејската војна. Американскиот војник, кој дезертирал во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Кореја испрати ново предупредување до САД, заканувајќи се со „немилосрден напад“ на американска територија за време на заедничките воени вежби кои што ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

И покрај податокот дека неколку дена по ред имаме помалку од 10% инфицирани од бројот на спроведени тестови, Македонија и натаму се наоѓа на врвот во Европа ...
сите 495 | | | веќе видена

На фирмите кои ја затаија државната помош дадена како поддршка поради корона – кризата Владата им дава шанса до утре да им ги исплатат парите на своите ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп и Макрон телефонски разговарале за Северна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: