Таравари: Здраво ВМРО, ја чекам интерпелацијата


-Случајот кој граѓани го обелоденија, а според кои девојче било испратено дома без да и биде дијагностицирано слепо црево, Таравари се расправа на фејсбук ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Министерот за здравство, Арбен Таравари, синоќа со "контра удар" кон ВМРО ДПМНЕ, откако тие го обвинија дека бил на летување бидејќи имал поставено фотографија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека до Собранието поднела барање за интепелација и на министерот за здравство, Арбен Таравари, бидејќи според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Арбен Таравари е платен од граѓаните за да ги решава нивните проблеми и да придонесе за подобро здравство. Очајно е тоа што два ипол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Здраво ВМРО, ја чекам интерпелацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: