Кина: Автобус удри во тунел, 36 мртви


Тој дизајнирал возила кои наликуваат на жриоскопи, а кои би се движеле по специјални траси и би биле издигнати од остатокот сообраќај во градот, па со самото ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Петнаесет лица се повредени вчера во сообраќајна несреќа на локалниот пат кај селата Банско и Муртино, во која учествувале два автобуси, теренско моторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од МВР информираат дека несреќата се случила околу 14:20 часот. -Во несреќата учествувале автобус „Ванхул“ управуван од Б.К. (62), автобус „Неоплан“ управуван ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера во 14 часот и 20 минути на локалниот пат Банско – Муртино се случила сообраќајна незгода помеѓу два автобуса со штипски регистарски ознаки, теренско ...
| | веќе видена | слични

Незгодата се случила помеѓу двата  автобуси со штипски регистарски таблици кои ги превезувале работниците до компанијата АДИЕНТ и се движеле на локалниот пат ...
| | веќе видена | слични

Страшна сообраќајна несреќа се случила вчера во Струмица, помеѓу селата Банско и Муртино, кога се судриле два автобуса, теренско возило и автомобил, при што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина: Автобус удри во тунел, 36 мртви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: