Вечните во клинч поради Дембеле


Победник во трката по потписот на крилниот напаѓач ќе биде првиот клуб кој ќе испрати официјална понуда не помала од 150 мил. евра Каталонскиот гигант Барселона доби сериозна конкуренција во вечниот ривал Реал (М), кога е во прашање потписот на францускиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Осман Дембеле. Победник во трката по потписот на крилниот напаѓач ќе биде првиот клуб кој ќе испрати официјална понуда не помала од 150 мил. евра. Челниците на Барселона се убедени дека поранешниот фудбалер на Рен ќе биде идеална замена за бразилскиот интернационалец Неимар.
| | веќе видена | слични
2 копии

Англискиот клуб пред некој ден потврди дека Кутињо нема да биде продаден за ниту една парична сума, но неколку часа подоцна Бразилецот поднесе официјално барање да биде ставен на трансфер-листа Каталонскиот гигант Барселона е на само еден чекор од комплетирање на најавените трансфери на Филипе Кутињо и на Осман Дембеле, откри генералниот менаџер, Пеп Сегура. Вицешампионот на Шпанија веќе не крие дека бразилскиот интернационалец од редовите на Ливерпул и Французинот од редовите на Борусија од Дортмунд, се врвен приоритет кога е во прашање летниот преоден рок и се единствените фудбалери кои можат да ја пополнат дупката која настана по заминувањето на Неимар. Англискиот клуб пред некој ден потврди дека Кутињо нема да биде продаден за ниту една парична сума, но неколку часа подоцна Бразилецот поднесе официјално барање да биде ставен на трансфер-листа. За разлика од Кутињо, Дембеле пред една недела одби да тренира со првиот тим на Борусија и на тој начин покажа дека сака да биде продаден на Барселона. Блиску сме ...
| | веќе видена | слични

Барселона на претходните два натпревари со Реал Мадрид јасно прикажа дека е недоволно комплетна за почетокот на новата и дека итно се потребни нови засилувања по заминувањето на Нејмар, но барем до овој момент, управата на каталонскиот гигант се уште делува многу заспано кога се во прашање двата најавени ангажмани, оној на Кутињо и оној на Дембеле. Каталонскиот гигант во текот на денешниот ден официјално го промовираше Паулињо, но фудбалерот кој пристигнува од кинеската лига не е ни одблиску доволна утеха за фановите на Барселона кои очекуваат најмалку уште две супер засилувања. Дембеле и Кутињо влегоа во „војна“ со своите клубови во обид да изнудат трансфери на „Камп Ноу“, но барем од тоа што го пренесува Борусија Дортмунд, управата на Барса не направила ниту еден милиметар напредок од последниот пат, па така не е ни блиску до ангажман на феноменалниот Французин. – Барселона го посакува ангажманот на Дембеле, но реалноста вели дека не се доближи ниту еден милиметар до нашите барања. Таква е ситуацијата во ...
| | веќе видена | слични

Каталонците по поразот во Мадрид сфатија дека мораат да тргнат на се или ништо. Фудбалерот на Борусија Дортмунд Усман Дембеле и играчот на Ливерпул Филипе Кутињо се блиску до трансфер во Барселона, изјави генералниот менаџер на каталонскиот великан Пеп Сегура. „Мораме да и помогнеме на екипата со засилувања, а Дембеле и Кутињо ќе пристигнат во следните неколку дена. Разговараме со нив околу личните услови, блиску се до доаѓање. Се надеваме дека ќе бидат фудбалери на Барселона од оваа сезона. Сепак, додека не биде се завршено, не сакам да зборувам повеќе за тоа“, изјави Сегура за „РАЦ1“ и „ТВ3“. Ова е прв пат некој од челниците на Барселона јавно да го потврди интересот за Дембеле и Кутињо, чии клубови не скаат да ги пуштат да се преселат во Шпанија. Борусија Дортмунд и Ливерпул во претходните денови соопштија дека ги одбиле понудите на Барселона за своите играчи. Летниот преоден рок завршува на 31. август на полноќ. Барселона е осетно ослабена со заминувањето на Нејмар во ПСЖ, кој за рекорден трансфер во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанскиот фудбалски клуб Барселона е во преговори за привлекување на Филипе Кутињо од Ливерпул и Осман Дембеле од Борусија Дортмунд, а спортскиот директор на Каталонците, Пеп Сегура изјави дека двајцата фудбалери се близу до „Камп Ноу“. Шпанските медиуми пренесуваат дека Барселона испратила нова понуда до Ливерпул за Кутињо од 130 милиони евра, сума која најверојатно ќе ги натера „црвените“ да го пуштат Бразилецот. Што се однесува до Дембеле Каталонците понудија 100 милиони евра, но Борусија Дортмунд ја одби понудата. Медиумите тврат дека во следната понуда Барса ќе им гарантира на „милионерите“ додатни 20 милиони евра како бонуси.
| | веќе видена | слични

И легендата од „Камп Ноу“, Чави, е свесен дека треба да се направат итни промени… Дефинитивно по двата порази од Реал Мадрид (1:3, 2:0) во шпанскиот Суперкуп се чувствува немоќта и после неодамнешното заминување на една од главните ѕвезди Нејмар кој одлучи да се пресели во ПСЖ. „Светците“ за Бразилецот платија 222 милиони евра, па така сега очкуваме какви ќе бидат потезите на управата на каталонскиот гигант. Уште пред заминувањето на Нејмар се шпекулираше доаѓањето на Филипе Кутињо (Ливерпул) кој според Чави ги има сите квалитети да успее во Барса, а се спомнува и Усман Дембеле (Борусија Дортмунд) кој е разновиден и има многу физички и технички квалитети. Само Паулињо досега беше доведен, потоа 20-годишниот Дембеле е во конфликт со својот клуб кој го суспендираше, бидејќи не се појави на тренинг, па наводно преговарал со Барселона за трансфер. А 25-годишниот Кутињо по пат на „мејл“ побарал од екипата да го стави на трансфер-листата, но информациите велат дека „редси“ одбиле понуда од Барса од 100 милиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од таборот на Барселона велат дека работат на засилување во тимот, очекуват во следните денови да има позитивни вести за трансферите Филипе Кутињо и Осман Дембеле На Барселона очајно и требаат засилувања, па клубот од Камп Ноу тргнува во последна офанзива по Филипе Кутињо и Осман Дембеле. Медиумите од Шпанија пренесуваат дека „Каталонците“ тропнуваат на вратата на Ливерпул и по трет пат и се враќаат со нова богата понуда. „Црвените“ на маса имаат предлог вреден 130 милиони евра. Во меѓувреме од Камп Ноу порачуваат дека се блиску и дo Филипе Кутињо и до Осман Дембеле. „Знаме дека мораме да го засилиме тимот и токму тоа ќе го нарпавиме во следните денови“ - вели директорот Жозеп Сегура. „Мораме да му помогнеме на тимот. Блиску сме до (Кутињо и Дембеле) зборуваме за условите, но се додека не се финализраат преговорите, не можеме да кажеме ништо повеќе“. „Се надевам дека ќе го облечат дресот на Барса“.
| | веќе видена | слични

Директорот на Барселона, Пеп Сегура, се обиде да го ублажи незадоволството по убедливиот пораз во двомечот со Реал најавувајќи два мегатрансфери во најскоро време на „Камп ноу“. Тој во изјава за шпанските медиуми објави дека преговорите за Осман Дембеле и за Филипе Кутињо се во завршна фаза и дека потпис би можело да се очекува веќе во текот на утрешниот ден (петок), но Сегура експресно беше демантиран и од Борусија Дортмунд и од Ливерпул. „ Не знам како може да каже дека е готово, кога преговорите не се помрднати ниту еден милиметар. Тие испратија една понуда, ние ја одбивме, тоа е тоа “ – порача претседателот на Борусија, Ханс-Јоаким Вацке, останувајќи на ставот дека германскиот клуб ќе бара 130 милиони евра за францускиот интернационалец. Идентичен е ставот и на Ливерпул околу Филипе Кутињо, откако американските газди одбиваат воопшто да почнат преговори, решени да го задржат Бразилецот во своите редови. „ Нема никакви новости околу Кутињо. Единствено што можам да кажам е дека нема да игра со Кристал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фудбалерот на Борисија Дортмунд, Осман Дембеле и Филип Кутињо од Ливерпул се близу до потпис за Барселона, изјави генералниот менаџер на шпанскиот клуб, Пеп Сегура. -Мораме да и помогнеме на екипата во зајакнувањето, а Дембеле и Кутињо ќе дојдат во наредните неколку дена. Разговараме со нив за условите, а многу се блиску до доаѓање. Се надевмае дека ќе бидат фудбалери на Барса од оваа сезона, изјави Сегура за една шпанска телевизија. Ова е прв пат некој од челниците на Барселона јавно да изрази интерес за Дембеле и Кутињо, чии клубови не сакаат да ги пуштат да одат во Шпанија. Борусија Дортмун и Ливерпул во претходните денови соопштија дека ги одбиле понудите од Барселона за своите играчи. Летниот трансфер период завршува на 31 август. Дембеле се скара со својот клуб кој го суспендираше зашто не се појави на тренинг, по што, наводно, во Барселона преговарал за трансфер. Кутињо преку имејл барал од Ливерпул да го стават на трансфер листа, а Ливерпул ја одби понудата од Барселона од 100 милиони евра. ...
| | веќе видена | слични

-Мораме да и помогнеме на екипата во зајакнувањето, а Дембеле и Кутињо ќе дојдат во наредните неколку дена. Разговараме со нив за условите, а многу се блиску до доаѓање. Се надевмае дека ќе бидат фудбалери на Барса од оваа сезона, изјави Сегура за една шпанска телевизија. Ова е прв пат некој од челниците на Барселона јавно да изрази интерес за Дембеле и Кутињо, чии клубови не сакаат да ги пуштат да одат во Шпанија. Борусија Дортмун и Ливерпул во претходните денови соопштија дека ги одбиле понудите од Барселона за своите играчи. Летниот трансфер период завршува на 31 август. Дембеле се скара со својот клуб кој го суспендираше зашто не се појави на тренинг, по што, наводно, во Барселона преговарал за трансфер. Кутињо преку имејл барал од Ливерпул да го стават на трансфер листа, а Ливерпул ја одби понудата од Барселона од 100 милиони евра. Бразилецот се опоравува од повредата на грбот и не играше во последните два натпревари за англискиот клуб.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Семејството на прерано починатиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, до сите граѓани на Охрид, упати зборови на ...
сите 220 | | | веќе видена

„Анти НАТО Мицкоски денеска потврди дека е дел од оние што сакаат да го поткопаат Доворот од Преспа, да ги закочат ЕУ и НАТО интеграциите на Македонија.Толку ...
сите 326 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 190 | | | веќе видена

Ќе ги добијат ли парите здравствените работници од симболичното како што велат од Синдикатот на Клинички центар покачувањето на платите или во иднина ќе се ...
сите 98 | | | веќе видена

Законот  ги содржи делата кои нема да бидат предмет на амнестија а се очекува целата процедура да заврши до нова година. Зијадин Села со очајна изјава дека со ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечните во клинч поради Дембеле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: