СДСМ Ресен се спрема за бојкот на локалните, незадоволни што „прелетачот“ Василевски стана директор во МЕПСО


По изборот на ресенчанецот Сашо Василевски од Ресен за директор на државната компанија МЕПСО настана голем револт и незадоволство помеѓу членовите на ОО СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во моментот се случува општ хаос во базата на СДСМ, а резултатот е масовно разочарување на членството на СДСМ. Последен е примерот со Општинската организација ...
| | веќе видена | слични

Тој беше директор на ЈП Водостопанство на РМ за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, како член на НСДП, а сега некој пак го става на таа функција. Ние се ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија ја објави листата на новите директори на различни агенции, фондови, државни управи и казнено-поправни установи што се во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ Ресен се спрема за бојкот на локалните, незадоволни што „прелетачот“ Василевски стана директор во МЕПСО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: